OSOBY      JEDNOSTKI I PODMIOTY      TEMATY     DOKUMENTY I INFORMACJE     KADENCJE

Instrukcja     Redakcja BIP     Strona WWW     BIP.gov.pl     Szukaj     Statystyki      Ochrona Środowiska     Usunięte

Strona główna » Dokumenty » Fundusze zewnętrzne » Informacja o projekcie ZPORR na kanalizację gminy Pakosław - Maj 2005

Informacja o projekcie ZPORR na kanalizację gminy Pakosław - Maj 2005


Gmina Pakosław złożyła do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego wniosek na dofinansowanie inwestycji pn. Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Pakosław, Pomocno, Osiek, Zaorle i Ostrobudki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Dofinansowanie w ramach tego programu wynosi 75% kosztów kwalifikowanych. Dodatkowo 10% kosztów finansuje Ministerstwo Gospodarki i Pracy, a pozostałe 15% obciąża budżet Gminy. W dniu 14 października 2004 roku uchwałą Zarządu Województwa Wielkopolskiego projekt Gminy Pakosław został wybrany do realizacji. Jednakże z powodu prac związanych ze sprawdzaniem i kontrolą projektów w Urzędzie Wojewódzkim dopiero w dniu 18 marca 2005 roku podpisana została Umowa o dofinansowanie projektu pomiędzy Gminą Pakosław a Wojewodą Wielkopolskim.

W dniu 1 grudnia 2004 roku zakończyły się prace komisji przetargowej związane z wyborem wykonawcy prac inwestycyjnych. Zwycięzcą została firma Delta-plus sp. z o.o.        z Leszna. Umowa z wykonawcą została podpisana w dniu 23 marca 2005 roku w Pakosławiu. W dniu 11 kwietnia firma rozpoczęła już prace na terenie Pakosławia, na ul. Rolniczej i ul. Olbina. Prace w Pakosławiu powinny zostać ukończone do końca maja 2005 roku. Kolejną miejscowością, która ma zostać włączona do sieci kanalizacyjnej na terenie Gminy Pakosław są Ostrobudki.

 

 

Maj 2005r.

Informacje powiązane:

- osoby:Typ dokumentu: Fundusze zewnętrzne
Kadencja: Kadencja IV (2002 - 2006)
Autor informacji: Krystyna Ilasz-Szumna
Informację wprowadził: Krystyna Ilasz-Szumna
Opublikowany dnia: 2004-10-14
Wprowadzony do BIP dnia: 2007-11-09
Ilość zmian wpisu: 1 - pokaż poprzednie wersje


Powiadom o zmianach w tym dokumencie
Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.


Urząd Gminy w Pakosławiu     63-920 Pakosław    ul. Kolejowa 2     tel. 065 547 83 32    e-mail: pakoslaw@pakoslaw.pl