OSOBY      JEDNOSTKI I PODMIOTY      TEMATY     DOKUMENTY I INFORMACJE     KADENCJE

Instrukcja     Redakcja BIP     Strona WWW     BIP.gov.pl     Szukaj     Statystyki      Ochrona Środowiska     Usunięte

Strona główna » Dokumenty » Zarządzenia » Zarządzenie Nr 144/2005 z dnia 30 listopada 2005 r. w sprawie :organizacji Stanowiska Kierowania Wójta Gminy Pakosław w czasie pokoju w razie wewnętrznego lub zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa narodowego , w tym w razie wystąpienia działań terrorystycznych lub szczególnych zdarzeń , a także w czasie wojny

Zarządzenie Nr 144/2005 z dnia 30 listopada 2005 r. w sprawie :organizacji Stanowiska Kierowania Wójta Gminy Pakosław w czasie pokoju w razie wewnętrznego lub zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa narodowego , w tym w razie wystąpienia działań terrorystycznych lub szczególnych zdarzeń , a także w czasie wojny
ZARZĄDZENIE NR 144/2005

WÓJTA GMINY PAKOSLAW
z dnia 30. 11. 2005 r.
w sprawie: organizacji Stanowiska Kierowania Wójta Gminy Pakosław
w czasie pokoju w razie wewnętrznego lub zewnętrznego
zagrożenia bezpieczeństwa narodowego, w tym w razie wystąpienia działań terrorystycznych lub innych szczególnych zdarzeń, a także w czasie wojny.
Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 września 2004 r. w sprawie gotowości obronnej państwa (Dz. U. Nr 219 z dnia 8.10.2004 r. poz. 2218) oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27 kwietnia 2004 r. w sprawie przygotowania systemu kierowania bezpieczeństwem narodowym Dz. U. Nr 98, poz. 978) zarządza się co następuje:

§ 1. W czasie pokoju w razie wewnętrznego lub zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa narodowego, w tym w razie wystąpienia działań terrorystycznych lub innych szczególnych zdarzeń, a także w czasie wojny tworzy się w Urzędzie Gminy Pakosław, główne stanowisko kierowania w stałej siedzibie na rzecz których funkcjonuje stały dyżur.

§ 2. Nadzór nad organizacją i funkcjonowaniem Głównego Stanowiska Kierowania Wójta Gminy Pakosław oraz sprawdzanie gotowości do działania powierza się Sekretarzowi Gminy.

§ 3. Organizację ochrony i obrony Głównego Stanowiska Kierowania Wójta Gminy Pakosław, powierza się Sekretarzowi Gminy, który w uzgodnieniu z Rewirem Dzielnicowych nr 5 w Pakosławiu i inspektorem Januszem Hądzlikiem opracowuje „Plan ochrony i obrony Głównego Stanowiska Kierowania Wójta Gminy Pakosław ”.

§ 4. Sekretarz Gminy dla prawidłowego funkcjonowania Głównego Stanowiska Kierowania zapewnia niezbędne potrzeby materiałowe i logistyczne w porozumieniu z inspektorem ds. O.C. i obronnych Januszem Hądzlikiem.

§ 5. Zasady organizacji i funkcjonowania Głównego Stanowiska Kierowania Wójta Gminy Pakosław zawiera instrukcja stanowiąca załącznik do zarządzenia.

§ 7. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

Pliki do pobrania:Informacje powiązane:
Typ dokumentu: Zarządzenia
Kadencja: Kadencja IV (2002 - 2006)
Autor informacji: Krystyna Ilasz-Szumna
Informację wprowadził: Krystyna Ilasz-Szumna
Opublikowany dnia: 2005-11-30
Wprowadzony do BIP dnia: 2007-08-01 (przeniesienie danych z poprzedniej wersji BIP)
Zmian: 0


Powiadom o zmianach w tym dokumencie
Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.


Urząd Gminy w Pakosławiu     63-920 Pakosław    ul. Kolejowa 2     tel. 065 547 83 32    e-mail: pakoslaw@pakoslaw.pl