OSOBY      JEDNOSTKI I PODMIOTY      TEMATY     DOKUMENTY I INFORMACJE     KADENCJE

Instrukcja     Redakcja BIP     Strona WWW     BIP.gov.pl     Szukaj     Statystyki      Ochrona Środowiska     Usunięte

Strona główna » Dokumenty » Fundusze zewnętrzne » NARODOWA STARTEGIA SPÓJNOŚCI

NARODOWA STARTEGIA SPÓJNOŚCINARODOWA STARTEGIA SPÓJNOŚCI

W dniu 25 lutego Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, dla Działania 2.2 Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego – Poprawa dostępności do regionalnego i ponadregionalnego układu drogowego (drogi wojewódzkie w miastach na prawach powiatu, powiatowe i gminne).
W odpowiedzi na ogłoszony konkurs Gmina Pakosław złożyła wniosek o dofinansowanie budowy drogi gminnej Zaorle – Baranowice (w części należącej do gminy Pakosław, czyli do granicy województwa wielkopolskiego). Zgodnie z projektem miałaby powstać droga o nawierzchni z betonu asfaltowego o długości 1,44 km i szerokości 5 metrów.
Zgodnie z procedurą oceniania wniosków preselekcyjnych w ciągu 70 dni dokonana powinna zostać ocena formalna i strategiczna wniosku, przez organy Instytucji Wdrażającej, a następnie po utworzeniu listy rankingowej, według przynanych punktów, część wniosków zakwalifikuje się do dalszego postępowania.
Zgodnie z informacją podaną przez Urząd Marszałkowski w dniu 1 kwietnia 2008r., dla działania 2.2. – Drogi w granicach administracyjnych miast poniżej 50 tys. mieszkańców oraz na obszarach wiejskich, dla którego przewidziano alokację na poziomie 100 mln zł, przyjęto 178 wniosków o łącznej wartości całkowitej projektów niespełna 812 mln zł z czego łączna wnioskowana kwota o dofinansowanie wynosi ponad 381 mln zł.
Informacje powiązane:

- jednostki i podmioty:
- osoby:Typ dokumentu: Fundusze zewnętrzne
Kadencja: Aktualna kadencja (2006 - 2010)
Autor informacji: P.Turbański
Informację wprowadził: Krystyna Ilasz-Szumna
Opublikowany dnia: 2008-04-15
Wprowadzony do BIP dnia: 2008-04-15
Zmian: 0


Powiadom o zmianach w tym dokumencie
Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.


Urząd Gminy w Pakosławiu     63-920 Pakosław    ul. Kolejowa 2     tel. 065 547 83 32    e-mail: pakoslaw@pakoslaw.pl